Clujul are două echipe în sferturile Cupei României! CFR Cluj a bătut Rapidul cu 2-1 REZUMAT VIDEO

Clujul are acum două echipe în sferturile de finală ale Cupei României. După ce ”U” Cluj a reușit calificarea, învingându-i pe cei de la FC Brașov, și cei de la CFR au reușit să învingă Rapidul cu scorul de 2-1.

Meciul a început destul de prost pentru clujeni, aceștia fiind conduși încă din minul 11, când Pancu a reușit să deschidă scorul pentru Rapid, după ce a ratat un penalty.

Lucrurile nu s-au îmbunătățit deloc până la sfârșitul primei reprize, iar giuleștenii au rămas în conducere până aproape de sfârșitul reprizei.

Totuși, echipa antrenată de Vasile Miriuță a reușit să obțină victoria pe ultima sută de metri, înscriind două goluri în doar 8 minute.

Cei care au adus victoria ”feroviarilor” au fost Dore, care a egalat scorul în minutul 79, și Chanturia, care a dat golul victoriei, în minutul 87.