”U” Cluj s-a calificat în sferturile Cupei României după ce a învins FC Brașov cu 3-1 REZUMAT VIDEO

Obiectivul lui George Ogăraru de a câștiga Cupa României cu Universitatea Cluj este cu un pas mai aproape de împlinire, acesta reușind calificarea în sferturile competiției, după victoria din deplasare de la FC Brașov.

Clujenii s-au impus cu scorul de 1-3, iar cei care au adus victoria au fost Lemnaru și Ceppelini.

”Studenții” au deschis scorul, prin golul lui Valentin Lemnaru, în minutul 17 al partidei, urmând apoi promul gol al lui Ceppelini, trei minute mai târziu.

Brașovenii au reușit să înscrie un gol în minutul 28, prin execuția lui Machado, însă Pablo Ceppelini a reușit să mărească diferența de scor chiar înainte de finalul primei reprize.

Clujul are șansa de a avea două echipe în sferturile Cupei României, dacă CFR-ul va învinge în partida de joi seara, împotriva Rapidului.