CFR Cluj - Sportul Studentesc - LIVE TEXT 2-0 -Gabi Muresan inscrie - VIDEO - FINAL

CFR Cluj intalneste de la ora 16.00 echipa Sportul Studentesc, pe stadionul din Gruia. Clujenii sunt pe locul 8 in campionat si intalnesc echipa de pe locul 18, intr-un meci care pare a fi de 3 puncte.

Minutul 90 - FINAL

Minutul 82- Bastos a sutat puternic, dar peste poarta
Minutul 76- Muresan a vazut un cartonas galben, dupa ce l-a lovit cu piciorul in figura pe Truta

Minutul 67- Au intrat Nicoara si Hora si au iesit Bud si Kone

Minutul 55- GOOLLL CFR Cluj! Gabi Muresan a reluat cu capul o centrare, dar mingea a fost respinsa de portar. Muresan a revenit si a inscris

Minutul 46- A inceput repriza secunda

Minutul 45- PAUZA

Minutul 41- Cristi Bud trece pe langa majorarea scorului, dar nu reuseste sa inscrie

Minutul 38- Nuno Diogo a priomit cartonas galben

Minutul 32- Patriche trimite mingea cu capul, dar balonul ajunge in corner

Minutul 20- GOOOLLL CFR Cluj! Rafel Bastos a reluat mingea in plasa in urma unui sut bomba expediat de Gabri Muresan

Minutul 17- Cristi Bud scapa pe poarta, dar trage in plasa laterala

Minutul 13- Curelea primesc o centrare buna, dar reia mingea pe langa poarta

Minutul 10- Curelea intra cu talpa la Bastos, dar arbitrul nu da niciun avertisment

Minutul 6- Gabri Muresan a faultat in atac si rateaza o sansa mare de a ramane in pozitie singur cu portarul

Minutul 1- A inceput partida

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Clujenii au reusit in etapa trecuta numai un egal, cu Astra Ploiesti, iar Sportul Studentesc a pierdut cu Gaz Metan Medias, scor 1-0.

Astra Ploiesti-CFR Cluj 1-1 - VEZI Golurile - VIDEO

CFR Cluj este intr-o "foame" de puncte si rezultate dupa ce echipa a iesit din cartile castigarii campionatului.

Tehnicianul CFR Cluj, Alin Minteuan, admite ca in randul jucatorilor sai exista o stare de nervozitate generata de rezultatele slabe de pana acum.

"Probabil ca este o stare de nervozitate pentru ca ne-am propus anumite lucruri la inceputul acestui retur si am reusit prea putin din ce ne-am propus si atunci probabil ca este aceasta stare de nervozitate, dar nu toate cartonasele s-au luat prin primsa acestui fapt", a edeclarat Alin Minteuan.

Antrenorul trebuie sa gaseasca cheia succesului pentru ca patronul Aprad Paszkany este foarte nemultumit de modul in care s-a prezentat echipa in acest retur.