CFR Cluj s-a inchinat in fata Stelei, scor 3-1! VEZI golurile VIDEO

CFR Cluj s-a inchinat in fata Stelei, care are drumul deschis spre Europa League. Meciul a fost dominat de elevii lui Cosmin Olaroiu, care au inscris de trei ori in plasa unei echipe debusolate.

Meciul a inceput tare si Steaua a inscris in minutul 5 prin Surdu dupa o centrare primita la marginea careului. Jucatorul a intors apararea "feroviara" si a inscris cu un sut plasat.

In minutul 19, Banel Nicolita i-a "furat" mingea capitanului Cadu si a sutat puternic de la 25 de metri. Nuno Claro a fost spectator si scorul a urcat la 2-0.

Pana la pauza, meciul a fost dominat de stelisti, iar elevii lui Alin Minteuan au parut pierduti.

Golul de onoare a fost inscris pentru clujeni de pustiul Sergiu Bus, care a deviat o centrare si a trimis mingea la vinclu. CFR Cluj a parut putin mai activa in joc, dar, dupa ce Cadu a fost eliminat pentru al doilea cartonas galben, echilibrul s-a rupt si Steaua a luat fraiele jocului in maini.

Pe final, Szekely a sutat puternic, dar Minca s-a pierdut si a scapat minge din maini, fiind preluata de Bilasco, care a inscris al treilea gol al clujenilor.