CFR Cluj s-a impiedicat de Petrolul, 1-1! Weldon si compania au fost neputinciosi REZUMAT VIDEO

CFR Cluj nu a reusit sa treaca de Petrolul Ploiesti si a cedat doua puncte extrem de importante. Peralta a lovit mingea cu mana si a fost penalty, dar centralul Hatiegan nu a aplicat aceeasi unitate de masura pentru CFR Cluj, la o faza similara.

Meciul a inceput cu o echipa Petrolul bine asezata in teren si cu un CFR Cluj care si-a subestimat adversarul. Primul gol a venit in minutul 20 in urma unei erori de incepator a lui Peralta, care a lovit mingea cu mana. Borza a transformat, dar Beto a respins in prima faza, iar jucatorul Petrolului a revenit inscriind.

CFR Cluj a asaltat poarta Petrolului pana la finalul primei reprize, dar nu au gasit drumul spre gol.

In repriza secunda, Jorge Costa l-a introdus in teren pe Roberto De Zerbi, care a accelerat meciul si a inscris in urma unei pase venite de la Weldon.

CFR Cluj a atacat in continuare, dar nu a reusit sa intoarca meciul.