CFR Cluj - Petrolul Ploiesti / LIVE TEXT 1-1 Gol De Zerbi VIDEO

CFR Cluj joaca impotriva echipei Petrolul Ploiesti intr-un meci care, in cazul unei victorii, ii va mentine pe "feroviari" aproape de Dinamo, echipa din fruntea campionatului.

Minutul 90+3- FINAL

Minutul 90+2- Ratare uriasa a CFR Cluj, dar mingea nu intra in plasa

Minutul 81- Sipovici a deviat mingea in propriul careu si CFR Cluj ar fi putut trece in avantaj

Minutul 78- Bastos vede cartonasul galben pentru proteste de pe banca tehnica

Minutul 76- Beto vede cartonasul galben pentru ca a iesit din careu sa vada ce a patit jucatorul Petrolului, cazut in urma unui duel

Minutul 72- Iese Ronny si intra Kapetanos

Minutul 60- GOOOLLL CFR Cluj! De Zerbi a inscris dupa o faza facuta de Weldon

Minutul 55- Intra De Zerbi si iese Bastos

Minutul 54- Ronny a preluat mingea cu mana in careul Petrolului, dupa care a trimis mingea cu capul unui coechpier, care a inscris. Golul a fost anulat

Minutul 46- A inceput repriza secunda

Minutul 45- Pauza

Minutul 37 - Sut bun Panin, dar portarul Petrolului a respins

Minutul 30- Sipovici a lovit mingea cu mana in careu, dar centralul Hatiegan nu a dictat penalty

Minutul 29- Asediu clujean la poarta celor de la Petrolul. Sougou a fost la un pas sa inscrie

Minutul 28- Nuno Diogo a reluat cu capul pe poarta, dar portarul a aparat

Minutul 20- GOL Petrolul Ploiesti! Borza a executat si Beto a respins in prima faza, dar jucatorul a revenit si a inscris

Minutul 19- Peralta a comis hent si centralul a dat lovitura de la 11 metri

Minutul 14-  Sougou a fost faultat de Sipovic. Jucatorul de la Petrolul Ploiesti a primit cartonas galben

Minutul 12-  Dumitru a centrat, dar Nuno Diogo a respins

Minutul 9- O centrare care s-a dus spre Weldon a fost respinsa de Zimmerman

Minutul 1- A inceput partida

Tehnicianul Jorge Costa a anuntat inainte de acest meci ca se asteapta ca jucatorii lui sa dea totul, pentru ca CFR Cluj sa ajunga pe locul 1.

"Este un meci foarte important pentru ca suntem intr-o faza a campionatului in care nu ne permitem sa pierdem puncte. Vom face tot ce tine de noi pentru a scaote un rezultat important, noi ne propunem sa castigam tot. Sper sa ajungem in situatia ca locul 1 sa depinda numai de noi. in afara de Maftei nu exista alte probleme. Kapetanos se pregateste bine, isi face datoria, poate ajuta echipa. Trebuie tinut cont de faptul ca a avut o perioada de 3-4 luni in care nu a jucat. El beneficiaza de increderea mea. in aceasta perioada nu s-a ridicat la nivelul celorlalti", a declarat Jorge Costa.

Cele doua echipe:

CFR Cluj: Beto - Panin, Cadu, Diogo, Camora - Peralta, Renan - Sougou, Bastos, Ronny - Weldon
Rezerve: Minca, Muresan, Rada, Hora, De Zerbi, Celestino, Kapetanos

Petrolul Ploaiesti: Zimmerman - Melinte, Sipovic, Tudor, Stoica - Negru, Barbulescu - Fl. Dumitru, Enescu, Borza - Oprita
Rezerve: Campar, Petrovic, Milea, Stoimirovic, Buhus, Roman, Komazek