CFR Cluj s-a calificat în turul al treilea al preliminariilor Champions League. Urmează bătălia cu Celtic Glasgow

CFR Cluj a reușit să se califice, marți seară, în turul al treilea al preliminariilor CHampions League, după ce i-a eliminat pe israelienii de la Maccabi Tel Aviv.

Deși meciul de marți seară s-a încheiat cu o remiză, 2-2, feroviarii aveau avantajul victoriei pe teren propriu, cu scorul 1-0, obținând astfel calificarea.

Golurile partidei au fost înscrise de către Culio (în minutul 18) și Mario Rondon (în minutul 42) pentru formația din Gruia, iar Nick Blackman (minutul 15) și Yonatan Cohen (minutul 48) au marcat pentru Maccabi.

În etapa următoare, CFR o va întâlni pe Celtic Glasgow. Meciul din prima manșă va avea loc în data de 6 august, pe stradionul ”Dr. Constantin Rădulescu” din Cluj-Napoca.