CFR Cluj - Otelul, 2-0, REZUMAT VIDEO - GABI MURESAN a castigat meciul de unul singur

CFR Cluj a castugat meciul cu Otelul Galati si s-a instalat pe primul loc in campionat, la cinci puncte de Dinamo.

Minutul 90+4 FINAL de MECI

Minutul 85- In locul lui Sougou intra Hora
Minutul 82- GOOLLL CFR Cluj! Gabi Muresan a inscris al doilea gol din 10 metri, dupa o balbaiala in apararea Otelului
Minutul 74- GOOOLLL CFR CLUJ! Gabi Muresan a inscris de la 17 metri, din lovitura libera

Minutul 62- A iesit Antal si a intrat Iorga

Minutul 59- Vranjes a executat o lovitura libera din careu, iar Cadu trimite in plasa laterala cu capul
Minutul 55- Maftei a driblat si a sutat in coltul scurt. Braneta retinut

Minutul 46- A inceput repreza secunda

Minutul 45- PAUZA

Minutul 45- Cadu a trimis mingea pe langa poarta
Minutul 40- Cojoc intra in locul lui Salageanu, suspecta de fractura de pomete. Galateanul a fost lovit de Sougou

Minutul 34- Muresan a trimis o bomba de la 30 de metri, dar mingea nu a prins cadrul portii
Minutul 28- Perendija a lovit mingea cu capul, dar balonul a trecut peste poarta

Minutul 17- Kapetanos a fost schimbat din cauza unei accidentari
Minutul 16- Kapetanos a primit cartonasul galben pentru a nu a lasat un jucator al Galatiului sa arunce mingea de la margine. Grecul este suspendat pentru meciul cu FC Vaslui. El a vrut sa opreasca meciul pentru a putea fi schimbat, acuzand o accidentare

Minutul 11- Bastos a sutat puternic, iar mingea a lovit bara

Minutul 6 - Ljubinkovici a obstructionat un adversar si a fost avertizat

Minutul 4 - Giurgiu a sutat, dar Beto a retinut mingea

Minutul 1 - A inceput meciul

Dinamo a fost invinsa duminica seara cu 1-0 de FC Vaslui, iar CFR Cluj poate profita, in cazul unei victorii, si sa se distanteze in clasament.

Echipa antrenata de Dorinel Munteanu a ajuns la Cluj-Napoca duminica seara, dar tehnicianul nu a facut nicio declaratie. Presedintele CFR Cluj, Iuliu Muresan, a vorbit cu presa si a declarat ca isi doreste victoria si multa seriozitate din partea echipei.

Vezi echipele:

CFR Cluj: Beto - Maftei, Cadu, Piccolo, Camora - G. Muresan - Sougou, Peralta, Vranjes, Bastos - Kapetanos
Antrenor: Jorge Costa
Rezerve: Stancioiu, Ronny, Hora, Celestino, Rui Pedro, Nuno Diogo, L. Ganea

Otelul Galati: Branet - Ljubinkovici, Perendija, Sg. Costin, Salageanu - Giurgiu, I. Neagu - Antal, Didi, Stromajer - Punosevac
Antrenor: Dorinel Munteanu
Rezerve: Grahovac, Sarghi, I. Filip, L. Iorga, Viglianti, Pena, Cojoc