CFR Cluj - Lazio 2-1. REZUMAT VIDEO. Clujenii sunt pe primul loc în grupa Europa League

CFR Cluj s-a impus în fața favoritei grupei din Europea League, Lazio Roma, scor 2-1.

Omrani a fost omul meciului și a adus victoria clujenilor. Scorul a fost deschis în prima repriză de cei de la Lazio, dar apoi, din penalty, Deac a egalat, iar Omrani a reușit un gol muncit, care a dus scorul la 2-1.

A fost o primă repriză în care nu ne-a ieșit nimic. Ei au controlat jocul, au reușit să marcheze. E bine că după o primă repriză proastă am reușit să egalăm până la pauză. A doua repriză ne-am trezit, a fost alt CFR. Asta este adevărata față a CFR-ului. Ne-a trezit Mister la pauză. Acesta este Omrani, este un jucător decisiv, care marchează atunci când trebuie. Este un jucător de valoare, care ne va ajuta", a spus Ciprian Deac la finalul partidei cu Lazio.

CFR Cluj este lider în Grupa E a Europa League, după ce Rennes și Celtic au remizat, scor 1-1.