Miercuri 24 Aprilie

CFR Cluj la egalitate cu FC Brasov, 2-2! Clujenii sunt inca socati dupa egalul cu U Cluj VEZI golurile VIDEO

CFR Cluj nu a reusit sa sparga ghinionul nici in meciul cu FC Brasov. Chiar daca Ionut Rada a inscris un eurogol, brasovenii au reusit sa egaleze si sa le puna "frana" ceferistilor.

Scorul a fost deschis de E. Kone, in minutul 17. Jucatorul a inscris cu un sut puternic, dintr-o pozitie contestata de FC Brasov pe motiv de offside.

Prima repriza a fost dominata de FC Brasov, echipa care a fost in permanenta in cautarea egalarii. In minutul 43, Robert Ilyes a ratat din fata portii si a sutat in portarul Minca.

Ilyes s-a razbunat in minutul 64, cand s-a repetat practic faza din minutul 43. Jucatorul a primit o pasa dintr-o centrare si a deviat mingea in plasa fara ca Minca sa mai poata sa retina.

Ionut Rada a inscris in minutul 78 un eurogol, dintr-o lovitura libera de la 25 de metri, dar, dupa numai un minut, FC Brasov a obtinut un penalty si Distefano a inscris, aducand un egal meritat.