CFR Cluj - Inter 0-3 - REZUMAT VIDEO Clujenii MICI pe lângă MARELE Inter

CFR Cluj a pierdut cu 3-0 meciul retur cu Internazionale Milano, de pe teren propriu și ratează calificarea mai departe în Europa League.

Inter a deschis scorul în minutul 22. Ricky Alvarez i-a pasat lui Palacio, rămas singur cu Felgueiras. Atacantul Interului nu s-a grăbit și a pasat mai departe până la Guarin, care a înscris.

Al doilea gol a fost reușit în prelungirile primei reprize. În minutul 47, Guarin a ajuns în poziție de 1 la 1 cu Felgueiras, dar scapă mingea li portarul clujenilor recuperează mingea, dar o scapă. Ricky Alvarez profită și îi retrimite lui Guarin care a înscris.

Ultimul gol al lui Inter a fost marcat în minutul 89 al partidei. Benassi a câștigat duelul cu Piccolo și a înscris.