CFR Cluj incepe cu o victorie returul, 2-1, impotriva Universitatii Craiova - REZUMAT VIDEO

CFR Cluj a castigat prima partida disputata in returul Ligii I, cu Universitatea Craiova, cu 2-1, rezultat contestat de oaspeti.

Dupa o prima repriza lipsita de faze importante de gol, oaspetii deschid scorul in minutul 67, printr-un sut de la peste 40 de metri al lui Stoica. Dupa doar doua minute, Traore preia o centrare la marginea careului si egaleaza.

In minutul 72, Kivuvu mareste diferenta. Oaspetii au declarat la finalul partidei ca Kivuvu a inscris din pozitie de offside.

Jucatorul Universitatii Craiova Ciuca a fost eliminat in minutul 89 al meciului dupa ce a primit al doilea cartonas galben. Au mai fost avertizati Dilevski (minutul 29), Wobay (minutul 70), Ologu (minutul 71) si Bud (minutul 87).