CFR Cluj - FC Basel, LIVE TEXT 1-0 - Gol Kapetanos / Min. 42. Frei ratează un penalty VIDEO

CFR Cluj încearcă în această seară să realizeze o performanță uriașă pentru fotbalul românesc, calificarea în grupele Champions League.

FINAL

Minutul 90+3- Bastos a putut majora scorul, dar șutul lui a fost reținut

Minutul 90+2- Felgueiras a scos eroir de pe linia porții

Minutul 86- CFR a avut o ocazie de a majora scorul. Sougou a centrat, iar Rui Petro a trimis cu capul pe poartă

Minutul 80- Felgueiras a scos un șut foarte puternic. Mingea a ieșit în corner

Minutul 77- Bastos a executat slab o lovitură de colț. Mureșan a prins mingea și a centrat pe poartă, dar nu a fost cine să reia balonul

Minutul 75- Bastos a ratat o ocazie mare de a majora scorul

Minutul 73- Sougou a luat pe cont propriu o fază și a fost faultat, după ce a ironizat un adversar

Minutul 71- Ocazie uriașă marca Sougou. Jucătorul a primi o pasă și a avansat spre poartă. A reușit să scape de adversarul direct, dar șutul a fost apărat

Minutul 67- Kapetanos a primit o minge, dar nu a mai apucat să șuteze. Ocazie foarte mare

Minutul 64- Ivo Pinto a preluat un balon și a tras puternic din 30 de metri. Mingea a fost reținută

Minutul 61- Felgueiras a reținut un balon trimis bine pe poartă

Minutul 59- Bastos a executat extrem de slab lovitura

Minutul 58- Kapetanos faultat la 25 de metri de poartă. Fază dificilă

Minutul 53- Ezitări în apărarea CFR Cluj. Din fericire am scăpat fără gol

Minutul 51- În locul lui Sare a intrat Godemeche

Minutul 48- Sare a ieșit accidentat

Minutul 46- Sougou a recuperat o minge și a înaintat frumos spre poartă. Șutul nu a fost la fel de bun, fiind și incomodat

Minutul 45- A început repriza secundă

PAUZĂ

Minutul 42- FC Basel ratează. Frei a trimis mingea peste poartă

Minutul 41- Penalty dictat pentru FC Basel

Minutul 35- Sougou a reluat bine o centrare, dar s-a pierdut în careu. Mingea a ieșit în corner

Minutul 29- Bastos a greșit în atacul CFR Cluj. ”Feroviarii” au scăpat pe atac, dar Bastos a trimis, egoist, mingea peste poartă

Minutul 20- GOOLLL CFR CLUJ! Kapetanos a înscris cu capul din 7 metri

Minutul 17- CFR Cluj domină meciul, dar lipsesc ocaziile

Minutul 9- Ocazie uriașă pentru CFR Cluj. Sougou a recuperat o minge șutată de Camora, dar portarul a reținut sutul acestuia

Minutul 5- Gabi Mureșan a executat foarte bine o lovitură liberă, dar portarul oaspeților a respins

Minutul 1- Meciul a început

Echipele:

CFR CLUJ: Felgueiras - Ivo Pinto, Cadu, Rada, Camora - Sare, Mureşan - Valente, Bastos, Sougou - Kapetanos

Rezerve: Stăncioiu, Panin, Sepsi, Godemeche, Rui Pedro, Nicoară, Ronny

FC BASEL: Sommmer - Steinhofer, Sauro, Dragovic, Park Joo Ho - Diaz, Cabral - F. Frei, Streller, Degen - A. Fei

Rezerve: Vailati, Voser, Schar, Kovac, Grether, Andrist, Zoua

Meciul tur, de la Basel, s-a terminat cu scorul 2-1 pentru CFR Cluj, iar acum ”feroviarii” pornesc cu prima șansă în duelul cu elvețienii.

Meciul va fi transmis de la ora 21.45 de Dolce Sport.