Ceahlaul Piatra Neamt - CFR Cluj 2-4

Campiona Romaniei, CFR Cluj, a castigat in ultimul meci din aceasta editie a Ligii I cu 4-2 in fata Ceahlaului Piatra Neamt.

?

Golurile clujenilor au fost inscrise de E. Dică, in minutul 40, Kone, in munitul 56, Peralta, in minutul 62, şi Nei, in ultimul minut al partidei. Pentru Ceahlaul au marcat Vasilache, in minutl 19, si Onciu, in minutul 48. La pauza, scorul a fost 1-1.

?

Un singur cartonas galben a fost aratat de arbitrul Claudiu Baboia jucatorului clujean E. Dica, in minutul 41.

?

La meciul desfasurat pe stadionul Ceahlaului au asistat circa 2.000 de spectatori.

?

Clujenii au castigat editia din acest an a Campionatului Romaniei. Ei au primit trofeul dupa meciul desfasurat saptamana trecuta acasa cu echipa International Curtea de Arges.