CFR Cluj a învins FCSB, scor 2-0, după un meci superb - REZUMAT VIDEO

CFR Cluj a învins FSCB, scor 2-0, și s-a apropiat la trei puncte de primul loc, ocupat chiar de bucureșteni.

În debutul partidei Camora a făcut un henț în careu, însă arbitrul nu a dat nimic, trecând peste moment, probabil pentru a nu strica echilibrul. Helmut Duckadam a comentat în direct la televizor că a fost viciere de rezultat. ”Da, e lovitură de la 11 metri, mingea a venit în aer vreo 20 de metri, putea să se ferească”, a spus fostul mare portar, la Fotbal Club, despre penalty -ul refuzat FCSB, în urma unui henț în careu comis de Camora.

În minutul 34, CFR Cluj a obținut un penalty, iar Deac l-a transformat. ”O neglijență a lui Miron, care merge cu mâna sus. Penalty. Unul acordat, unul neacordat. Până acum, e viciere de rezultat”, a spus Duckadam, despre penalty-ul CFR-ului.

Al doilea gol pentru clujeni a fost reușit în minutul 73, după ce Costache a fructificat o gafă în apărarea FCSB.