CFR a terminat 0-0 la Sevilia, având un gol anulat la VAR

CFr Cluj a fost eliminată din Europa League, după ce a terminat la egalitate, 0-0, meciul cu Sevilia.

Sevilla a dominat prima repriză, dar clujenii au avut câteva ocazii finalul primei reprize, fiind chiar la un pas de a înscrie. Ocaziile le-au aparținut lui Djokovic, Păun și Boli.

În a doua repriză a fost o fază de infarct. În minutul 87, golul clujenilor a fost anulată de VAR. Lacina Traore a preluat mingea cu mâna înainte să-i paseze lui Păun, iar sistemul VAR a anulat golul campioanei. Păun reușise să-l învingă pe Bono cu un șut din afara careului, scrie Digi Sport.

S-a terminat 0-0, iar Sevilla se califică în optimile Europa League grație golului marcat de En-Nesyri în Gruia.

Dan Petrescu a făcut criză de nervi după eliminarea CFR-ului din Europa League: Golul a fost valabil