Brazilia - Romania 1-0! Ronaldo nu a inscris, dar a avut 3 ocazii VEZI golul brazilian VIDEO

Meciul de retragere al lui Ronaldo, Brazilia - Romania, s-a terminat cu scorul 1-0 in urma unui gol inscris de Fred. Gabi Muresan, jucatorul CFR Cluj, a avut sansa sa egaleze, dar mingea s-a lovit de bara.

Ronaldo a jucat 15 minute si a avut trei ocazii de a inscrie si de a se retrage cu gol de la echipa nationala. Tatarusanu s-a opus, dar nici cel mai bun jucator brazilian din ultimii ani nu a fost o amenintare, tinand cont de faptul ca Ronaldo cantareste peste 100 de kilograme si a intrat in teren dopat.

Golul brazilian a fost inscris in minutul 21, cand Rapa a iesit neinspirat din careu, iar Neymar a ramas singur pe partea stanga. Acesta a centrat in careu, iar Fred a inscris fara probleme.

Gabi Muresan a avut sansa sa se evidentieze cu un gol dintr-o lovitura libera de la 33 de metri, dar a mingea a zguduit bara.