BRAGA - CFR Cluj - REZUMAT VIDEO / 0-2 Bastos a reușit dubla

BRAGA - CFR Cluj / REZUMAT VIDEO. Clujenii dau piept de la ora 21.45 cu Sporting Braga, meciul fiind transmis de Digi Sport şi Dolce Sport.

FINAL

Minutul 90+2- Portarul CFR Cluj a avut noroc și a deviat o minge, care putea fi gol

Minutul 90- Partida a fost prelungită cu 3 minute

Minutul 88- Kapetanos a avut o nouă ocazie, dar și-a prelungit mingea prea mult

Minutul 87- Portughezii au ratat din nou! Custodio a șutat, dar mingea a trecut pe lângă poartă

Minutul 52- Camora a rămas singur în careu, dar ratat reluarea pe poartă

Minutul 52- Mossoro a șutat de la 25 de metri, dar mingea a trecut pe lângă poartă

Minutul 49- Ratare uriașă a echipei Braga. Felgueiras a apărat, după ce Mossoro a deviat un balon din 6 metri

Minutul 46- A început repriza secundă

Minutul 45- PAUZĂ

Minutul 45+4 - Sougou nu a mai putut continua după ce a fost accidentat în prealabil

Minutul 45+4 - Felgueiras a primit cartonaş galben pentru tragere de timp

Minutul 34- GOOOLLL CFR Cluj! Bastos a reușit al doilea gol

Minutul 32- Ratare uriașă a lui Kapetanos. Grecul a ajuns aproape singur cu portarul, dar a tras pe lângă poartă

Minutul 21- Mossoro a pătruns în careu şi a şutat, dar mingea a trecut paralel cu poarta

Minutul 19- GOOOL CFR Cluj! Sougou i-a pasat lui Bastos, care a înscris în poarta apărată de Beto

Minutul 13 - Custodio a șutat de la 20 de metri, dar Mureşan a blocat

Minutul 11 - Vinicius a recentrat cu capul o minge aruncată în careul CFR Cluj, dar Alan nu a ajuns la minge

Minutul 10 - Mossoro a trimis mingea în careu, dar Rada a respins

Minutul 4 - Kapetanos a primit un cot în figură

Minutul 1- A început partida

Antrenorul Ioan Andone are mari probleme de lot. Nuno Diogo, Panin, L. Ganea, Hora, Kivuvu, Celestino, Lignani, Godfred, Martinez, Sare, Vass, Deac şi Ronny nu au fost incluşi pe lista UEFA, iar Maftei este suspendat.

Îmi doresc foarte mult să începem cu dreptul, dar pentru asta trebuie să facem un joc inteligent. Faptul că avem jucători portughezi în lot este un avantaj pentru noi şi mai avem şi avantajul că aceşti fotbalişti vor să îşi ia revanşa, să demonstreze că au avut rezultate în altă ţară. Jose Peseiro a câştigat singurul meci dintre noi doi, cu 2-1. Sper ca mâine să egalăm rezultatele, dar ştiu că el este un antrenor foarte bun, un învingător, construieşte echipe foarte frumoase”, a declarat Ioan Andone.

Echipele probabile:

Sporting Braga: Beto - Salino, Nuno Coelho, Vinicius, Ismaily - Custodio, Hugo Viana - Alan, Mossoro, Ruben - Eder

CFR Cluj: Felgueiras - Pinto, Cadu, Rada, Camora - G. Mureşan, Alberto - Sougou, Bastos, L. Sepsi - Kapetanos

Sursa video: YouTube