A treia victorie in amicalele din Antalya: CFR Cluj-FC Koper 3-2

CFR Cluj a obtinut a treia victorie in catonamentul din Antalya, impotriva formatiei FC Koper, ocupanta locului 3 din prima liga din Slovenia.

Antrenorul clujenilor a introdus in teren la meciul cu slovenii urmatoarea echipa: Minca, Panin, Diogo, Cadu, Veloso, Kone, Kivuvu, Dica, Bastos, De Zerbi si Bud.

Slovenii au fost cei care au deschis scorul in minutul 7, prin Milan Osterc. In minutul 25, Milan Pavlin inscrie si mareste avantajul slovenilor la 2-0.

In minutul 37, clujenii reduc din avantaj. De Zerbi rateaza un penalty, dar Bud este pe faza si trimite mingea respinsa de sloveni in poarta. La inceputul celei de-a doua reprize, in minutul 46 Traore egaleaza. Clujenii preiau conducerea pe tabela de marcat in minutul 80, prin De Zerbi.

Iata si celelate rezultate inregistrate pana acum de CFR in cantonamentul din Antalya:

CFR Cluj-SV Josko Ried 3-1
CFR Cluj-Metalurg Donetk 2-4
CFR Cluj-FC Horst 13-1