"U" Cluj a umilit echipa SC Leogang, Liga a IV - a din Austria, intr-un meci amical

"U" Cluj a "strivit" echipa SC Leogang, din Liga a IV - a din Austria, intr-un meci amical care s-a terminat cu scorul de 8-0.

Sarabanda golurilor a fost deschisa in minutul 8 de Cojocnean care a patruns in careu si l-a invins pe portar. Jocul a fost dominat de clujeni si, in minutul 17, acelasi Cojocnean dribleaza pe partea dreapta si ii trimite o centrare lui Lemnaru care inscrie cu un sut plasat.

In minutul 24, Toba inscrie al treilea gol, dupa o serie de driblinguri si un sut in coltul lung. Trei minute la tarziu, Voican inscrie cu un lob frumos, iar in minutul 35, scorul este 5-0, dupa ce Lemnaru inscrie cu o lovitura de cap.

Pasele la ultimele doua goluri au fost date de Cojocnean.

In a doua repriza, la "U" Cluj au intrat Belosevic, Lecic, Balde, Castro, Sisi, Cvirik si au iesit Musat, Lemnaru, Ionescu, Toba, Dolha, Busca.

Abia in minutul 67, Belosevic patrunde in careu si paseaza cu Lecic, dupa care il invinge pe portar.

Golul de 7-0 este inscris de Lecic, care inscrie cu capul dintr-o lovitura de corner. Finalul ii apartine aceluiasi Cojocnean, care inscrie cu un sut plasat.

Scorul final a fost unul de maidan: 8-0 pentru Universitatea Cluj!