Mașină răsturnată pe centura Vâlcele-Apahida din Cluj! Un șofer de aproximativ 30 de ani, evaluat de SMURD. A intervenit descarcerarea
Pompierii din cadrul Punctului de Lucru Jucu au intervenit la un accident rutier petrecut pe centura Vâlcele-Apahida, în apropiere de localitatea Pata.
La fața locului au ajuns o autospecială cu modul de descarcerare și un echipaj SMURD, unde au găsit un autoturism răsturnat în afara părții carosabile, fără persoane încarcerate în acestea.
Mașină răsturnată pe centura Vâlcele-Apahida! Un șofer de aproximativ 30 de ani, evaluat de SMURD. A intervenit descarcerarea
Un bărbat, în vârstă de aproximativ 30 de ani, a fost consultat de către echipajul SMURD, fără a fi transportat la spital.
„Nu au fost alte persoane are să solicite îngrijiri medicale, pompierii au sprijinit acordarea primului ajutor calificat, au asigurat măsuri de prevenire a incendiilor și specifice pentru siguranța persoanelor implicate în accident”, au transmis cei de la ISU Cluj.
0 Comentarii