Electrica s-a alăturat campaniei „Pentru copiii în șlapi”, inițiată de clujeanca Rocsana Contraș și Asociația Car de Bine: „Împreună pentru copii”


Electrica Furnizare s-a alăturat campaniei „Pentru copiii în șlapi”, transformând 120 de drumuri geroase spre școală în pași mai ușori și mai calzi. Prin sprijinul oferit, toți copiii înscriși în ediția de toamnă vor porni spre școală cu ghetuțe noi.

„În satele din Munții Apuseni, frigul sosește devreme, iar drumul spre școală poate fi o adevărată provocare. Campania „Pentru copiii în șlapi”, inițiată de Rocsana Contraș și de Asociația Car De Bine, aduce și în această toamnă ghetuțe călduroase pentru copiii familiilor vulnerabile din această zonă a țării - oferindu-le mai mult confort și încredere în fiecare pas”, au transmis cei de la Electrica Furnizare.

Amintim că aproape 100 de copii au primit încălțări de iarnă prin campania „Pentru copii în șlapi”, inițiativă care a ajuns deja la peste 150 de micuți din județul Cluj, a anunțat Rocsana Contraș, femeia cu inima de aur a Clujului. 

CITEȘTE ȘI: Femeia cu inima de aur a Clujului, Rocsana Contraș, a topit frigul cu bunătate pentru aproape 100 de copii: „Facem minune și magie și nu ne oprim”

Duminică, 12 noiembrie 2025, a însemnat șase sate vizitate, trei mașini pline cu bunuri și opt ore pe drumuri, dar și nenumărate zâmbete și mulțumiri sincere din partea copiilor care, până acum, îndurau frigul în șlapi sau în pantofi uzați.

„Aproape 100 de copii au primit azi încălțări de iarnă. Campania “Pentru copii în șlapi” a trecut azi de 150 de copii și mai avem în săptămânile care urmează drumuri multe de făcut.  6 sate azi, 3 mașini și 8 ore pe drumuri. Mulțumim Dnei Dorina Suatean pentru duminica petrecută alături de noi pe ulițe, onorând meseria de asistent social. 

Proiectul acesta, înmoaie inimile și învinge frigul! Împreună suntem un Car De Bine Pregătim pentru sezonul rece, pruncii din medii defavorizate, din familii încercate de greutăți, din satele din județ”, a transmis Rocsana. 



Comentarii Facebook