Miercuri 24 Aprilie

CFR Cluj a reușit a treia victorie consecutivă în meciul cu Gaz Metan Mediaș REZUMAT VIDEO

CFR Cluj a reușit cea de-a treia victorie consecutivă în acest sezon, în partida cu Gaz Metan Mediaș, încheiată cu scorul de 3-1.

Scorul a fost deschis încă din minutul 9 de către Ciprian Deac, cu o lovitură direct sub transversală.

În cea de-a doua repriză jucătorii lui Gaz Metan au reușit să egaleze cu un șut din prima a lui Bawab.

Clujenii au mai dat încă două goluri, prin intermediul unei greșeli făcute de Trtovac și prin cea de-a doua reușită a lui Deac.

Victoria i-a propulsat pe feroviari pe locul 5 în clasamentul național, însă acest lucru nu îi ajută la nimic, singur lor șansă de a intra în campionatul European fiind interzicerea lui Dinamo.