Accident pe drumul național între Cluj-Napoca și Gherla, la Fundătura. Un tir a intrat într-o mașină parcată și s-a oprit într-o casă FOTO

Accident pe DN între Cluj-Napoca și Gherla, la Fundătura: un tir a intrat într-o mașină parcată, a rupt gardul unei locuințe și s-a oprit în anexa acesteia 

Pompierii din cadrul Detașamentului Dej au intervenit în această dimineață, în jurul orei 06:30, la un accident rutier pe DN 1 C, pe raza localității Fundătura. În evenimentul rutier au fost implicate un autocamion și un autoturism parcat pe marginea drumului.

Un bărbat a fost evaluat de un echipaj al Serviciului de Ambulanță Județean (SAJ), dar, din fericire, nu a necesitat transportul la spital. În urma impactului, nu au fost înregistrate victime, iar evenimentul a cauzat doar pagube materiale, fiind afectate un gard și o anexă gospodărească din apropiere.

La fața locului a intervenit și echipajul de la Punctul de Lucru Gherla, care a asigurat zona pentru evitarea unor eventuale alte incidente.

image.png

image.png

image.png

image.png

Comentarii Facebook