Cât de tare a noul ministrul al Sănătații din Ungaria, Zsolt Hegedus! A făcut furori pe scena cu un dans la inaugurarea noului guvern- Peter Magyar - VIDEO
Noul ministru al Sănătății din guvernul de la Budapesta, Zsolt Hegedus, a atras din nou atenția publicului printr-un moment neobișnuit și plin de energie, după ceremonia de învestire a lui Peter Magyar în funcția de prim-ministru al Ungariei.
Evenimentul a avut loc pe treptele Parlamentului, unde atmosfera de sărbătoare a fost întreținută de zeci de mii de susținători și de concerte organizate în aer liber. În mijlocul mulțimii, Zsolt Hegedus a fost din nou în centrul atenției, după ce a început să danseze, gest care a stârnit reacții puternice și aplauze din partea celor prezenți.
Hegedus nu este străin de astfel de apariții publice. El a devenit cunoscut în perioada alegerilor din 12 aprilie, când a fost surprins dansând energic în stil rock, moment care s-a răspândit rapid pe rețelele sociale și l-a transformat într-o figură populară în rândul susținătorilor noului curent politic.
La ceremonia de sâmbătă, el a fost din nou întâmpinat cu entuziasm, fiind comparat de unii participanți cu un adevărat star rock. După momentul său, și alți membri ai echipei lui Peter Magyar i s-au alăturat în atmosfera festivă.
Zsolt Hegedus, cunoscut medic chirurg ortoped și traumatolog, este considerat una dintre figurile importante din noua echipă guvernamentală. Aparițiile sale publice neconvenționale au contribuit la imaginea unui politician diferit, care îmbină politica cu exprimarea liberă și energică în fața mulțimii.
1 Comentariu