Se vinde cel mai luxos penthouse din Cluj: Are piscină pe acoperiș, dar nu vă grăbiți, că faceți infarct când o să vedeți prețul! Parcarea, 15 mii de euro!

Se vinde cel mai luxos Penthouse din Cluj-Napoca. Nu vă grăbiți, că faceți infarct când o să vedeți prețul, dar... merită. Oare?!

Într-o piață imobiliară deja cunoscută pentru prețurile colosale, în Cluj mai apare ceva ce o să vă lase cu gura căscată. De fapt, nu am găsit încă un imobil care să ne uimească pentru cât de ieftin e! Și nici de data asta nu e cazul. Și nu, nu e vorba de o vilă cu piscină infinită (Infinity Pool) și nici de un castel de 20 de camere. E un penthouse! 

Și, deși ar putea părea un apartament oarecare, să nu vă înșele! Cu 475,000 €, acest penthouse promite că vă veți simți în mijlocul unei excursii în raiul luxului modern.

Dar ce oferă acest penthouse? Ei bine, are 4 camere, o terasă de 80 mp și un living care s-ar putea să vă facă să uitați de facturile la utilități pentru câteva zile. Cu o suprafață utilă de 92 mp, se poate lăuda cu o piscină încălzită, „ca la carte”, care ajunge până la 40°C, dotată cu pompă de căldură inverter, control wireless și display LCD. Practic, nu doar că vă răsfață, dar își cunoaște și temperatura perfect!

penthouse lux cluj 1.png

Și dacă nu sunteți sigur dacă v-ați muta acolo sau înapoi la părinți, poate că mobilierul italian de designer și electrocasnicele de ultimă generație, cum ar fi frigiderul pentru vinuri și sistemul de supraveghere video, vă vor convinge. Da, acest penthouse vine complet mobilat cu piese de designer de la Calligaris, Kartell, Eurodesign și Natuzzi. Plus, toată tehnologia din apartament e la un nivel care face ca orice gadget modern să pară vechi: aer condiționat premium, mașină de spălat vase, plită pe inducție, cuptor electric, frigider + frigider pentru vinuri, mașină de spălat rufe + uscător cu pompă de căldură, sistem de sunet Ultra HD și chiar un șemineu electric pentru momentele de relaxare.

penthouse lux cluj 2.png

Detalii tehnice

  • Suprafață utilă: 92 mp
  • Suprafață totală: 176,77 mp (inclusiv terasa de 80 mp și cele 3 balcoane)
  • Compartimentare decomandată cu 4 camere (living spațios + 2 dormitoare și 2 băi)
  • Piscină încălzită (40°C), cu pompă de căldură inverter și control wireless
  • Terasă generoasă de 80 mp, cu zonă acoperită și șezlonguri
  • Winter garden pentru o atmosferă de vis
  • 3 balcoane
  • Mobilier premium (Calligaris, Kartell, Natuzzi, Eurodesign)
  • Tehnologie avansată: TV Smart Ultra HD + soundbar, videointerfon cu înregistrare video, telefon fix, stație meteo premium, sistem de supraveghere video cu DVR și control la distanță prin aplicație
  • Electrocasnice de top: plită pe inducție, cuptor electric și cuptor cu microunde, frigider pentru vinuri, mașină de spălat vase, mașină de spălat rufe, uscător cu pompă de căldură
  • Centrală termică cu control smart de la distanță

Facilități adiționale:

  • Parcare subterană disponibilă separat pentru 15.000 €
  • Imobil de clasă energetică A, eficient din punct de vedere al consumului de energie
  • Lift
  • Localizare premium pe Calea Florești, zona în continuă dezvoltare și extrem de bine conectată la infrastructura orașului

Așadar, dacă vreți să „fugiți” din realitatea cotidiană și să vă mutați într-o adevărată oază de lux în Cluj, pe Calea Florești, vă așteptăm să luați o decizie care vă va face inima să sară din piept!

Așadar, dacă vreți să fiți parte din această poveste, să nu ziceți că nu v-am avertizat! Prețul nu se va mai menține mult timp, iar dacă doriți să înlocuiți prețurile accesibile cu „luxul adevărat” – acum e momentul. Nu știți niciodată ce poate să vă mai surprindă pe piața imobiliară din Cluj-Napoca… dar poate că acest penthouse o face!

Preț: 475,000 €
Zona: Calea Florești, Cluj-Napoca
Suprafață utilă: 92 mp
Anul construcției: 2021
Număr camere: 4
Număr băi: 2
Etaj: 8/8
Structura: Caramidă
penthouse lux cluj 3png.png

Comentarii Facebook