Fermierii îşi evaluează pierderile, în timp ce noi ne uităm cu îngrijorare la preţurile din piaţă.
După 16 zile de întreceri intense și multe evenimente sportive de calitate, Jocurile Olimpice de la Paris au ajuns la sfârșit. La finalul competiției, România se clasează pe locul
O fată de 16 ani din comuna Apahida, județul Cluj, a dispărut de acasă în noaptea de sâmbătă.
O femeie din Bistrița-Năsăud a rămas fără cel de-al șaselea copil al său, după ce a fost prinsă la cerșit cu bebelușul în brațe.
După ce a trecut prin mai multe probleme medicale serioase, inclusiv o intervenție medicală, maestrul Florin Piersic le-a transmis un mesaj VIDEO fanilor săi direct din clinica de recuperare unde se află.
O americancă stabilită în Cluj-Napoca a avut o surpriză neplăcută la întoarcerea în țara natală.
O depășire riscantă pe Calea Mănăștur a unui șofer din Cluj a fost surprinsă de camera de bord a unei mașini, astăzi, 12 august, în jurul orei 09:00.
Horia Brenciu, unul dintre cei mai îndrăgiți artiști din România a ajuns la Cluj cu o misiune, să le facă unor tinere ziua mai frumoasă. Plimbându-se prin Piața Unirii, Horia Brenciu a observat o domnișoară care părea puțin trista, așa că a decis să-i sch
O clujeancă susține că mai multe terenuri din cartierul Borhanci sunt împânzite cu ambrozie, o plantă extrem de periculoasă pentru cei ce suferă de alergii.
Andreea Esca este una dintre cele mai cunoscute vedete din România.
Tudor Pojar, în vârstă de 18 ani, este cea mai nouă achiziție făcută de Universitatea Cluj. Acesta joacă pe postul de fundaș central și a fost un jucător de bază al echipei
Clujenii care locuiesc pe strada Predeal din municipiul Cluj-Napoca sunt revoltați, după ce carosabilul și canalizarea s-au umplut de ciment și pietriș.
Jumătate de trecere pentru pietoni și cealaltă pentru parcarea unei mașini. Un șofer de BMW a surprins din nou O nouă parcare nesimțită a fost surprinsă pe o stradă din Cluj-Napoca, duminică, 11 august.
Primul succes din Liga I a venit pentru CFR aseară, 11 august, după ce au reușit să învingă Unirea Slobozia.Echipa din Gruia a marcat trei goluri, prin dubla lui Louis Munteanu și golul lui Păun.
În perioada Untold crește cererea de servicii de supraveghere a minorilor în Transilvania, susține reprezentantul unei asociații a detectivilor particulari din zonă.
Mai mulți clujeni au sesizat o problemă pe care au întâmpinat-o în parcurile pentru cei mici din mai multe cartiere din Cluj-Napoca. Inconveniența pe care aceștia au observat-o provine din cauza mirosului
Început de dimineață nefericit pentru doi șoferi de ridesharing din Cluj-Napoca! Două mașini de la Bolt s-au ciocnit luni dimineața în Zorilor.
Ultima zi a călătoriei prin universul UNTOLD le-a oferit fanilor un show total al nigerianului Burna Boy.
Un bărbat din Florești a fost observat în timp ce se plimba cu un cal pe un trotuar din comună. Poliția a intervenit pentru a escorta animalul până într-un loc sigur.
Pompierii din cadrul Detașamentului Huedin au desfășurat în această noapte o amplă intervenție pentru a stinge un incendiu în localitatea Morlaca, comuna Poieni.
Șase tineri, cu vârste între 18 și 28 de ani, au fost prinși de polițiștii clujeni în timp ce pescuiau ilegal pe râul Someșul Cald și pârâul Valea Fericirii din comuna Mărgău.
Un atac al lupilor a provocat pagube semnificative la o fermă de vaci din satul Macău, comuna Aghireșu, județul Cluj.
Alianța universităților de medicină din România, din care face parte și UMF „Iuliu Hațieganu” din Cluj-Napoca, și-a exprimat poziția fermă în legătură cu evenimentele recente de la Spitalul Sfântul Pantelimon din București.
În cea de-a treia zi a festivalului UNTOLD, peste 120.000 de fani din toate colțurile lumii au fost martorii unor momente de neuitat, înregistrând un record absolut în istoria festivalului.
Traficul rutier a fost oprit total duminică, 11 august, pe un drum din Ardeal, după ce un biciclist a căzut în șanț și a avut nevoie de îngrijiri medicale.
CFR Cluj va rămâne fără portarul Răzvan Sava în play-off-ul pentru grupele Conference League, după ce acesta va semna cu Udinese.
O fetiţă de un an şi opt luni a fost transportată de urgență la spital, duminică, după ce a căzut de la etajul al nouălea al unui bloc din Deva.
O femeie de 77 de ani din municipiul Gherla a dat 1750 de euro și 29.400 de lei unor necunoscuți, după ce a fost înșelată prin metoda „accidentul”.
Cel mai mare festival de muzică din România, UNTOLD, se încheie astăzi la Cluj-Napoca.
Rocsana Contraș, o clujeancă cu inima mare care-și dorește să aducă zâmbetul pe buze și celor mai puțin norocoși, a realizat o nouă campanie de sprijin pentru copiii din medii defavorizate.