Un accident rutier grav a avut loc în în zona Ciucea, astăzi, 23 noiembrie. Apelul de urgență a fost făcut în jurul orei 08:00 dimineața.
Pictura, sculptura, muzica, literatura și dansul sunt cele mai cunoscute tipuri de artă, însă nu singurele. Pasiunea, combinată cu munca și dorința de a
Centrul Infotrafic al Poliției Române a anunțat sâmbătă, la ora 07:00, că în mai multe regiuni din țară ninge, iar pe anumite drumuri din județele Cluj
Un accident spectaculos, dar fără victime, a avut loc în această noapte pe raza comunei Chinteni, unde un autobuz al Companiei de Transport Public Cluj a ieșit de pe șosea. Din fericire, pasagerii au scăpat nevătămați și nu au necesitat îngrijiri medicale
Anul se apropie de final, dar pentru cinci zodii norocoase, acesta nu va încheia doar un capitol, ci va marca un apogeu al succesului și al bucuriei. Astrele complotează în favoarea lor, aliniindu-se perfect pentru a le aduce belșug, oportunități rare și
La doar 26 de ani, David Hodorog, un fost boxer de performanță, scrie istorie în administrația locală, fiind cel mai tânăr primar din România
Zeci de locuitori ai unei zone din Cluj-Napoca, mai exact de pe strada Horea, s-au confruntat astăzi cu o situație extrem de neplăcută, care i-a lăsat fără gaz încă de la ora prânzului.
Mai multe mesaje false în numele Agenției Naționale de Administrare Fiscală (ANAF) au fost transmise în numele său. ANAF avertizează că acestea conțin informații înșelătoare
După Thailanda, o nouă țară din Asia le va permite românilor să o viziteze, fără ca aceștia să fie nevoiți să obțină o viză!
Decembrie devine luna iubirii pentru trei zodii care se vor îndrăgosti iremediabil și vor începe o poveste de iubire ca-n filme.
La începutul lunii noiembrie, Clujul a fost gazda unui eveniment de mare interes pentru cei din domeniul construcțiilor, având ca temă standardul nZEB. Ce înseamnă însă „nZEB” și de ce ar trebui să ne intereseze pe toți acest termen?
Accidentele în care pietonii sunt loviți de către autoturisme pe drumurile din județul Cluj nu sunt puține la număr. Indiferent dacă vorbim despre viteza șoferilor sau despre
În primele nouă luni din 2024 Clujul a fost vizitat de peste 500.000 de turiști, care s-au cazat în oraș.
Antoniu Tămaș, fiul cunoscutului artist Aurel Tămaș, continuă să-și consolideze cariera muzicală cu lansarea celui de-al doilea single, „Din vina ta”. „Am rămas singur și vorbesc cu stelele”, spune Antoniu Tămaș în noua melodie.
Mai mulți clujeni au fost înșelați de un bărbat care pretindea că aduce mașini din străinătate, folosindu-se de calitatea falsă de reprezentant al unor firme de profil.
După ce a fost prins de radar cu 110 km/oră în localitate, chestorul Mihai Rus, fostul șef al IPJ Cluj ar fi încercat să dea vina pe tatăl lui sau pe soție.
Situația privind desființarea ciclului primar (clasele 0-IV) de la Colegiul Național „Gheorghe Șincai” a generat o profundă îngrijorare în rândul părinților și al cadrelor didactice din Cluj-Napoca.
Clujenii spun că sunt abordați deseori de cerșetori, atunci când ies la plimbare pe străzile din Cluj-Napoca.
O clujeancă a trecut prin clipe de coșmar, după ce un fost iubit i-a întins o capcană folosindu-se de un alt bărbat cu care femeia fusese într-o relație, pe care l-a șantajat. Cazul șocant a ieșit la iveală abia joi, 21 noiembrie, când unul dintre bărbați
Vremea rea și intensificările vântului au făcut ca Autostrada A1 să fie închisă, deoarece există riscul ca tirurile, de mare tonaj, să fie răsturnate.
Haosul de pe drumurile din Cluj lasă în urmă „victime” din cauza unor șoferi care nu excelează în arta condusului.
În ultimele luni, tot mai multe companii multinaționale din Cluj au început să își regândească politicile de muncă remote, iar angajații se confruntă cu schimbări semnificative. Un exemplu clar în acest sens este Emerson, care a anunțat, printr-un mesaj t
În timp ce la Cluj administratorii pârtiilor de schi așteaptă cu nerăbdare începerea sezonului, o stațiune montană din Ardeal a anunțat deja că își va deschide pârtiile în acest weekend!
Un clujean riscă să stea ani buni în spatele gratiilor, după ce a fost prins că a furat o tonă de știuleți de porumb de pe un teren agricol din comuna Ceanu Mare, județul Cluj.
Un accident extrem de grav, în care și-a pierdut viața un tânăr de 29 de ani a avut loc în localitatea Văleni, județul Maramureș.
O clujeancă a căzut pradă șantajului pus la cale de un individ fără scrupule. Bărbatul o amenința că le va spune colegilor ei de serviciu că fiul său a făcut închisoare, iar de frică că și-ar putea păta imaginea, clujeanca a plătit sume importante de bani
O casă din Făget scoasă recent la vânzare a ajuns să coste mai mult decât o grădiniță din Cluj-Napoca.
Joi, 21 noiembrie, la Casa de Cultură a Studenților din Cluj, a avut loc evenimentul de lansare a campaniei ˝Fii informat. Viitorul îți va mulțumi!˝, susținută de Răzvan Ciortea, senator PSD și candidat la Camera Deputaților.
Între Sibiu şi Boiţa, Autostrada A1 a fost închisă, din cauza vântului extrem de puternic, care bate cu rafale care ajung până la 120 km/oră, potrivit centrul Infotrafic.
Universitatea Tehnică din Cluj-Napoca devine parte a HUB-ului de cercetare pentru tehnologiile pe bază de hidrogen din România. Universitatea Tehnică din Cluj-Napoca (UTCN) se alătură HUB-ului regional Ro-HydroHub, dedicat cercetării în domeniul hidrogenu