Sport

Statuia lui Mircea Luca, dezvelită cu FAST în fața stadionului Cluj Arena de 1 Decembrie - VIDEO

  



 

Statuia lui Mircea Luca a fost dezvelită în fața stadionului Cluj Arena, de 1 Decembrie, în fața a peste 1000 de fani și oficiali ai echipei. 

 

Pe fațada stadionului Cluj Arena a fost afișat un tricolor uriaș, iar statuia a fost acoperită cu un steag al U Cluj până când a fost dezvelită.

 

 

În fața statuii a fost amplasat și o placă de marmură pe care stă scris: ”Dr. Mircea Luca 1921-2008. Fidelitate, onoare, respect, tradiţie”.

 

 

Statuia a fost realizată de sculptorul Ilarion Voinea.

1-12-2013, 18:42
66 vizualizări
14 comentarii
Se poate! Dao naibi4-12-2013, 20:23
Ma pis pe statuia asta, tin cu U CLUJ, dar acesta statuie nu reprezinta nimic decat un c**** de metal , plus este facuta si prost .
kri2-12-2013, 13:40
sau: Somesu Mic-Avram Iancu-Napoca-Decebal
Clujean2-12-2013, 15:59
Mata are cratima? cat de mare? e la fel ca a lui Lori?:)
kri2-12-2013, 19:52
Laci măi Laci.. nu ai inteles nimic
kri2-12-2013, 13:39
azi maine si Somesul se va numi : Somesul Mic-Avram Iancu
kri2-12-2013, 13:38
cum de nu i-a data numele de Avram Iancu? sigur e mâna ungurilor. O fi fost ungur, Luca vine de la Laci...
Mihai2-12-2013, 10:55
mesajul de mai jos este pentru @anca
Mihai2-12-2013, 10:52
Ai fost tu acolo? sau asa ti-ar place sa fi fost? Intrebarea e retorica. Dupa cum pui problema e clar cine esti si ce caracter ai.
anca2-12-2013, 8:52
poate 100 de oameni! nu 1000!
U Cluj2-12-2013, 12:23
Ai fost acolo, tu piz.da proasta? De obicei nu folosesc cuvinte asa dure, dar piz.da asta chiar ma scoate din pepeni. Si pentru aialalta piz.da proasta (Cirap Monica): tu cu ce te indeletnicesti la Universitatea Tehnica? Probabil ca speli pe jos (la ce fata ai). Si mai ales cu ce echipa tii...
si eu2-12-2013, 20:26
S U G I P U L A LA CEI 100 PE CARE I-AI NUMARAT TU SI LA RESTUL SA LE S U G A MAMA TA AIA C****!
mama buna1-12-2013, 23:39
Bineinteles , din nou franarii sunt primii la comentarii: pentru voi franari: ciuda, ciuda ciuda ,baga nasu-n buda.
Doru1-12-2013, 18:54
Ciudat.....de Ion Moina ati uitat. Atlet renumit la nume mondial, insa il uitam ca nu are legatura cu U....nu e corect.
Mircea2-12-2013, 8:40
Ion Moina nu are legatura cu "U"? Uita-te in poza ce are pe piept... Frumosul U.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Fi%C8%99ier:1946_Ion_Moina.jpg