Otelul Galati - CFR Cluj 0-4! Umilinta totala pentru campioana Romaniei REZUMAT VIDEO

CFR Cluj a administrat o lectie de fotbal gruparii conduse de Dorin Munteanu, invingand campioana Romaniei cu un sec 4-0.

Scorul a fost deschis in minutul 1 de Ronny, care a primit o pasa excelenta de la Weldon. Ultimul l-a driblat pe Sergiu Costin si a dat pasa primului gol.

Silviu Ilie a primit cartonasul rosu direct in minutul 33 dupa ce l-a accidentat pe Ronny,care a fost dus direct la spital, fiind inlocuit de Ioan Hora.

In minutul 56, Bastos a primit o pasa ca la carte de la Gabi Muresan si a inscris.

Finalul de partida a apartinut CFR Cluj, in primul rand prin Weldon, care a intrat in careu cu mingea la picior si a inscris printre picioarele portarului galatean.

CFR Cluj a inschis tabela de marcaj in minutul 90, cand Hora a inscris dintr-o pasa venita de la Kapetanos.