CFR Cluj - Dudelange / 2-3. Umilință maximă - REZUMAT VIDEO

CFR Cluj a încercat să obțină o victorie la scor și să se califice în grupele Ligii Europa. Clujenii aveau nevoie de o victorie la trei goluri diferență.

Dudelange a demonstrat că are valoare și a înscris în a doua repriză prin Sinani. Acesta a șutat de la 20 de metri direct la vinclul porții lui Fernandez, golul fiind de generic.

Al doilea gol a venit după numai 2 minute, tot din șutul lui Danel Sinani. Acesta a pătruns și a șutat la colțul lung, iar fostul portar al lui Real Madrid a fost neputincios. Apărarea clujenilor a fost și ea depășită, demonstrând că nu are unitate și jucătorii nu se cunosc.

Dudelange a dus scorul la 3-0. Turpel șutat slab, dar mingea a intrat în plasă fiind deviată de portarul Fernandez.

CFR Cluj a reușit să înscrie prin Robert Tambe, cu un șut din centrul careului. Scorul a ajuns la 3-1. CFR Cluj redus din diferență printr-un nou gol. Scorul este 3-2, dup ce Omrani a trimis în plasă o centrare venită de la Tambe.

Meciul s-a încheiat cu scorul 3-2 (5-2 la general), iar clujeni au ratat calificarea în Europa League.