Social

Zilele Orașului Turda, un focar de infecție alimentară. Cum se prepară mâncarea - VIDEO

  
  



 

Un clip postat pe un grup de Facebook din Turda arată cum se prepară mâncarea la Zilele Orașului Turda.

 

Un bărbat cu o friteuza electrica prăjește carne și cartofi prăjiți pe un teren viran, de lângă un imobil, direct pe iarbă. Carnea și cartofii sunt ținuți în niște saci, de unde sunt prăjiți. Alimentele care ajung pe masa turdenilor sunt transportate la standuri cu alți saci

 

Zilele Municipiului Turda au loc în perioada 11 august - 13 august.

 

Se pare că cei de la Direcția de Sănătate Publică Cluj, OPC Cluj sau Direcția Sanitar Veterinară și-au luat liber în acest interval, pentru că festivalul pare nesupravegheat.

coral1_1_1.jpg
11-8-2017, 15:17
3601 vizualizări
12 comentarii
Dan13-8-2017, 20:05
Am fost azi pana la zilele orașului Turda - deci, Ziariști fără căpătâi , care publicați fără sa verificați. Singura baraca cu mâncare este a lui Moldovan carmangeria sanicoara , care cred ca nu e tipul din videoul vostru penibililor. Chiar nu V-ați pus un semn de întrebare asupra acestui videoclip dubios ?
Dan13-8-2017, 8:46
Exact așa fac si cei de la stiridecluj știrile lor data de alte canale de profil
Dan13-8-2017, 16:01
Tu invata mai intai sa scrii, bo'zgore.
Dan13-8-2017, 18:54
Pai mi a intrat autocorect pe telefon. In rest, s***- ma
ALICIANA CASTELO12-8-2017, 14:34
Buna ziua,
Sunt doamna Aliciana Castelo o împrumutator privat de împrumut care ofera împrumuturi pentru oportunita?i de via?a. Ave?i nevoie de un împrumut de urgen?a pentru lichidarea datoriilor sau ave?i nevoie de un împrumut de capital pentru a va îmbunata?i afacerea? A?i fost refuzat de catre banci ?i alte agen?ii financiare? Ave?i nevoie de un împrumut de consolidare sau de credit ipotecar? Nu cauta?i mai departe, deoarece suntem aici pentru toate problemele dvs. financiare. Împrumutam fonduri persoanelor care au nevoie de asisten?a financiara, care au un credit rau sau au nevoie de bani pentru a plati facturi, sa investeasca în afaceri la o rata de 2%. Vreau sa folosesc acest mediu pentru a informa publicul larg ca oferim asisten?a ?i beneficiar fiabil ?i ca vom fi dispu?i sa va oferim un împrumut.

Trimite?i-ne un e-mail la: (alicianacastelo@gmail.com)
Marius12-8-2017, 14:57
Adică ești un fel de cămătar ?
Zexe11-8-2017, 22:43
E in Cluj in carterul Ferentari al Clujului - cart . Buna Ziua! este 100%!Face si muncitorul asta zilier de peste munti cum poate ca acolo se poate fura curentul!
PS Stirea nu are nici o leg cu Turda!
Dan11-8-2017, 22:33
Si cum ați dedus din filmare ca el gătește pentru zilele orașului Turda si nu pentru consumul lui propriu, si de unde puteți zice Turda si nu București sau Dej sau oricare alt oraș ?
Alin11-8-2017, 21:25
Pt Turdeni ii minuat le ajunge
Mata11-8-2017, 16:54
Probabil isi facea un boschetar de mancare ba imbecililor
chapeau11-8-2017, 19:19
a gatit si cu ocazia festivalului Untold
Mihai 12-8-2017, 10:21
Mata sa te iau la pl de idiot.
Boschetar cu friteuza și prelungitor nu?