Social

REZULTATE ADMITERE UMF CLUJ 2011: La Medicina s-a intrat si cu nota 6,4

4
Distribuie
  
4
  
  
  



 

Universitatea de Medicina si Farcacie "Iuliu Hatieganu" Cluj a afisat rezultatele in urma examenului de admitere din acest an. Cea mai mare concurenta a fost la Facultatea de Medicina, unde s-a intrat si cu media 6,04.

 

Vezi AICI rezultatele!

 

In acest an au fost scoase la concurs 760 de locuri, pe care au concurat 1.668 candidati.

 

 

Descarca listele cu rezultate:

 

Profil dentar buget - admisi

Profil Dentar taxa - admisi

Nutritie si Dietetica buget - admisi

Nutritie si Dietetica taxa - admisi

Nutritie si Dietetica - respinsi

Profil Medical, Profil Dentar - respinsi

Profil Medical taxa - admisi

Medicina buget - admisi

Medicina taxa - admisi

Profil Medical buget - admisi

Medicina Dentara buget - admisi

Medicina Dentara taxa - admisi

Medicina si Medicina Dentara - respinsi

Asistenti Medicali buget - admisi

Asistenti Medicali taxa - admisi

Asistenti Medicali - respinsi

Farmacie buget - admisi

Farmacie taxa - admisi

Farmacie - respinsi 

coral1_1.jpg
21-7-2011, 1:16
1427 vizualizări
8 comentarii
Vlad3-8-2011, 14:19
@Niki: tu la ce ai dat draga?la balet, la desen sau la ISE?
CU stima.
Mia29-7-2011, 9:36
Ultima nota a fost 6,7. Toti care au avut sub aceasta nota nu au fost admisi la medicina generala Persoana care a intrat cu 6,4 trabuia doar sa aiba nota de trecere, pentru ca era pe loc bugetat din republica moldova..
a27-7-2011, 8:46
Intr-un loc ati scris 6,4 iar in alt loc 6,04! Va rog sa corectati.
Ada23-7-2011, 13:28
Eu am dat admiterea anul acesta si nu a fost usor, subiectele din acest an au fost mult mai grele fata de cele de anul trecut. Am muncit un an de zile pentru acest examen!
Nu puteti compara admiterea la medicina cu un concurs de dosare, pentru ca aici intra doar cei care s-au pregatit. Umf Cluj e una din cele mai bune facultati de medicina din tara. Fata de alte facultati, aici nu ai voie sa lipsesti deloc, iar absentele motivate se recupereaza. Nu toti care intra vor si absolvi.
A. H.23-7-2011, 11:51
Pt. cineva: perfecta dreptate...se merge cu telefonul de aproape 10 ani cam la toate facultatile, si se pare ca nu se prea iau masuri. Poi daca nu trec studentii anul, din ce se mai finanteaza "S.R.L-ul"?
Pt. Niki: un judecator sau un avocat pana in 30 de ani au salarii mai mari decat un profesor universitar la medicina la 60 de ani...Pe de alta parte nota nu reflecta valoarea...conteaza din ce se da admiterea si la ce nive de dificultate. Adevarat ce zice Max...sunt multi care la 18 ani nu stiu exact ce vreau sa faca, si incearca mai multe variante. Dupa anul 3 in prima faza, si apoi dupa ce intri in rezidentiat poti sti doar daca asta iti place si vrei cu adevarat sa faci.
niki21-7-2011, 16:32
la unele facultati chiar a fost concurenta. De exemplu la drept ultima medie a fost 9.
Max21-7-2011, 15:57
Huh ? Nu cred ca are vreo legatura cu bac-ul: cei care nu au trecut de bac, n-ar fi luat nota mare nici la admitere. Pun pe seama concurentei mici, si pe multitudinea optiunilor in ceeace priveste institutiile de pregatire superioara. Mai putin conteaza media de admitere, dupa parerea mea, si mai mult conteaza seriozitatea si pregatirea pe parcursul studiilor. Monica, poti deveni medic foarte bun chiar daca ai intrat cu 6.40.
cineva21-7-2011, 14:20
Din cauza numarului mic al celor care au luat bac-ul, anul acesta s-a intrat la facultate ca la cinematograf. Mediile de intrare sunt foarte mici si la unele facultati au rams multe locuri pentru toamna. Doar cine nu a vrut nu a intrat! Asta demonstreaza nivelul de pregatire. Poate ar trebui ca si in facultati sa fie supravegheate examenele din timpul sesiunilor cu camere video, asa cum s-a procedat la bac. Veti fi surprinsi sa vedeti cati vor reusi sa termine facultatea, poate nici jumatate.