Social

Mitropolitul Andrei, suparat de ruperea SFINTEI Bisericii din Transilvania: "Accept decizia, dar nu pot fi bucuros!"

  
  




Mitropolitul Clujului, Andrei Andreicut, a declarat ca decizia ruperii Mitropolitiei Clujului este dureroasa.

"Nu vreau sa comentez despre aceasta decizie. Nici bucuros nu pot fi. Acceptam decizia Sfantului Sinod. Vom vedea cum va fi cand se va judeca altfel. Nu a fost un vot in unanimitate. Au fost 6 impotriva si 8 abtineri. Dumnezeu ne mai si lasa uneori datorita pacatelor noastre sa trecem prin astfel de intamplari", a declarat mitropolitul Andrei pentru Stiri de Cluj.

 

Mitropolia Clujului "rupta" in bucati de Sfantul Sinod! Arhiepiscopia Alba Iuliei si a Oradiei, mutate la Sibiu

coral1_1_1.jpg
17-2-2012, 17:28
15 vizualizări
5 comentarii
cubi18-2-2012, 13:19
Alo ddd!!!!sfinti parinti sunt patriarhii:avram,isac,iacob,iosif etc cei ce au umblat in sfintenie,nu haimanalele din BOR,CE AU LASAT,, SFINTI ,,TAI PARINTI?a stiu au lasat pupatul mortilor,lingerea cruci,inchinarea la oameni morti,icoane si tot ceea ce zboara,mai deschide ochii,ca altii i-au deschis.SI PARINTE E CEL CE DA VIATA NU MAI EXAGERATI ATATA CU RELIGIA ASTA SATANICA CE A DEVENIT O POLITICA SI CASA SATANEI NU LOCASUL CARE TREBUIA SA FIE PT INCHINARE ADEVARATA PT CREATOR.
ddd18-2-2012, 13:10
conducerea de azi nu poate sa intretina ce au intemeiat Sfintii Parinti , incearca sa destrame si sa rupa ortodoxia.O sa se treaca din nou la Greco Catolici.
carol18-2-2012, 12:43
Ma doare in ...... de mitropolie ,pt mine sa se inchida de maine toate bordelurile ortodoxe ,si va fi mult mai bine,merg bani statului pe curviile si desmatul lor,o sa cada rand pe rand toate sistemele eclesiastice ,pt ca sunt corupte si mizere,nu au de aface nimic cu Dumnezeu.
popa18-2-2012, 10:45
pentru treaba asta Andreicut ar trebui sa-si dea demisaia (fiind un urmas nevrednic si prea slab al lui Bartolomeu) iar Irineu sa fie considerat ca pesoana indezirabila in Cluj!
GIGI18-2-2012, 8:41
PAI, DACA ESTI PACATOS, DUPA CUM GRAIESTI, DA-TI DEMISIA. O FI LEGAT DE ANUMITE COLABORARI? NU ESTI VREDNIC PENTRU ACEASTA FUNCTIE.