Tragedie pe șosea! Două persoane au murit, în timp ce alte trei au fost rănite grav. Pompierii au intervenit de urgență
Un accident rutier cumplit s-a produs în județul Bihor, după ce un șofer a pătruns pe contrasens și a lovit frontal un alt autoturism. Impactul violent s-a soldat cu moartea a două persoane, în timp ce alte trei au fost rănite și au avut nevoie de îngrijiri medicale de urgență.
Potrivit primelor informații, tragedia s-a produs pe un drum din județ, după ce unul dintre conducătorii auto ar fi pierdut controlul direcției și a ajuns pe sensul opus de mers. În urma coliziunii frontale, echipajele de intervenție ajunse la fața locului au găsit mai multe victime încarcerate, scrie observatornews.ro.
Tragedie pe șosea! Două persoane au murit, în timp ce alte trei au fost rănite grav. Pompierii au intervenit de urgență
Pompierii, echipajele SMURD și ambulanțele au intervenit contracronometru pentru salvarea victimelor. Din nefericire, pentru două persoane nu s-a mai putut face nimic, fiind declarat decesul la locul accidentului. Celelalte trei victime au fost transportate la spital pentru investigații și tratament de specialitate.
Polițiștii au deschis o anchetă pentru a stabili cu exactitate circumstanțele producerii accidentului, inclusiv motivele pentru care unul dintre șoferi a ajuns pe contrasens.
0 Comentarii