Victorie in primul amical din Austria: Universitatea Cluj - KF Trepca 1-0

Universitatea Cluj a invins intr-un amical disputat in Austria echipa KF Trepca, din Kosovo, cu scorul de 1-0.

Singurul gol al partidei a fost inscris de Gabriel Machado in minutul 18 al partidei. In minutul 76, clujenii au mai trimis mingea in bara portii echipei adverse.

Pe parcurul meciului, Ionut Badea a rulat o mare parte dintre jucatorii lotului. Au jucat: Popa, Ungurusan, Szilagyi, Szukala, Nicola, Pacurar, Bostina, Nasser Menassel, Cojocnean, Machado, Cristea, Matache, Sebastian Achim, Abrudan, Rares Cucui, Bazzi, Laurentiu Marinescu, Balde, Helder Castro, Georgian Toba, Andrei Voican si Gaston Mendy.

Urmatorul meci de verificare al Universitatii este programat duminica, 26 iunie, de la ora 16.30 (ora Austriei) cu echipa Dynamo Dresda (Germania).