Luni 6 Februarie

Vezi programul complet al turului Ligii I! CFR Cluj - Universitatea Cluj se joaca in 19 noiembrie


Meciuile din turul Ligi I au fost trase la sorti astazi la sediul LPF. Derby -ul Clujului,intre CFR si U va avea loc, sambata, 19 noiembrie.


Situatia s-ar putea schimba daca Tribunalul de Arbitraj Sportiv de la Lausanne va da dreptate cluburilor FC Timisoara, Gloria Bistrita si FC Bihor, care nu au primit licenta. In locul acestora, LPF a pus formatiile Sportul Studentesc, Vointa Sibiu si, respectiv, CS Mioveni.

Etapa I

CFR Cluj - Astra Ploiesti
Vointa Sibiu - Steaua Bucuresti
CS Mioveni - Universitatea Cluj
Rapid Bucuresti - FC Vaslui

Concordia Chiajna - Sportul Studentesc
Petrolul Ploiesti - Otelul Galati
Ceahlaul Piatra Neamt - Pandurii Targu Jiu
FC Brasov - Gaz Metan Medias
Dinamo Bucuresti - FCM Targu Mures

Etapa a II-a

Astra Ploiesti - Vointa Sibiu
Steaua Bucuresti - CS Mioveni
Universitatea Cluj - Rapid Bucuresti
FC Vaslui - Petrolul Ploiesti
Sportul Studentesc - Ceahlaul Piatra Neamt
Otelul Galati - Concordia Chiajna
Pandurii Targu Jiu - FC Brasov
Gaz Metan Medias - Dinamo Bucuresti
FCM Targu Mures - CFR Cluj

Etapa a III-a

CFR Cluj - Gaz Metan Medias
Vointa Sibiu - FCM Targu Mures
CS Mioveni - Astra Ploiesti
Concordia Chiajna - FC Vaslui
Petrolul Ploiesti - Rapid Bucuresti
Ceahlaul Piatra Neamt - Otelul Galati
FC Brasov - Sportul Studentesc
Dinamo Bucuresti - Pandurii Targu Jiu
Steaua Bucuresti - Universitatea Cluj

Etapa a IV-a

Rapid Bucuresti - Concordia Chiajna
Astra Ploiesti - Steaua Bucuresti
Universitatea Cluj - Petrolul Ploiesti
FC Vaslui - Ceahlaul Piatra Neamt
Sportul Studentesc - Dinamo Bucuresti
Otelul Galati - FC Brasov
Pandurii Targu Jiu - CFR Cluj
Gaz Metan Medias - Vointa Sibiu
FCM Targu Mures - CS Mioveni

Etapa a V-a

CFR Cluj - Sportul Studentesc
Vointa Sibiu - Pandurii Targu Jiu
CS Mioveni - Gaz Metan Medias
Concordia Chiajna - Petrolul Ploiesti
Ceahlaul Piatra Neamt - Rapid Bucuresti
FC Brasov - FC Vaslui
Dinamo Bucuresti - Otelul Galati
Astra Ploiesti - Universitatea Cluj
Steaua Bucuresti - FCM Targu Mures

Etapa VI-a

Rapid Bucuresti - FC Brasov
Petrolul Ploiesti - Ceahlaul Piatra Neamt
Universitatea Cluj - Concordia Chiajna
FC Vaslui - Dinamo Bucuresti
Sportul Studentesc - Vointa Sibiu
Otelul Galati - CFR Cluj
Pandurii Targu Jiu - CS Mioveni
Gaz Metan Medias - Steaua Bucuresti
FCM Targu Mures - Astra Ploiesti

Etapa a VII-a

CFR Cluj - FC Vaslui
Vointa Sibiu - Otelul Galati
CS Mioveni - Sportul Studentesc
Ceahlaul Piatra Neamt - Concordia Chiajna
FC Brasov - Petrolul Ploiesti
Dinamo Bucuresti - Rapid Bucuresti
Astra Ploiesti - Gaz Metan Medias
Steaua Bucuresti - Pandurii Targu Jiu
FCM Targu Mures - Universitatea Cluj

Etapa a VIII-a

Rapid Bucuresti - CFR Cluj
Concordia Chiajna - FC Brasov
Petrolul Ploiesti - Dinamo Bucuresti
Universitatea Cluj - Ceahlaul Piatra Neamt
FC Vaslui - Vointa Sibiu
Sportul Studentesc - Steaua Bucuresti
Otelul Galati - CS Mioveni
Pandurii Targu Jiu - Astra Ploiesti
Gaz Metan Medias - FCM Targu Mures

Etapa a IX-a

CFR Cluj - Petrolul Ploiesti
Vointa Sibiu - Rapid Bucuresti
CS Mioveni - FC Vaslui
FC Brasov - Ceahlaul Piatra Neamt
Dinamo Bucuresti - Concordia Chiajna
Astra Ploiesti - Sportul Studentesc
Steaua Bucuresti - Otelul Galati
Gaz Metan Medias - Universitatea Cluj
FCM Targu Mures - Pandurii Targu Jiu

Etapa a X-a

Rapid Bucuresti - CS Mioveni
Concordia Chiajna - CFR Cluj
Petrolul Ploiesti - Vointa Sibiu
Ceahlaul Piatra Neamt - Dinamo Bucuresti
Universitatea Cluj - FC Brasov
FC Vaslui - Steaua Bucuresti
Sportul Studentesc - FCM Targu Mures
Otelul Galati - Astra Ploiesti
Pandurii Targu Jiu - Gaz Metan Medias

Etapa a XI-a

CFR Cluj - Ceahlaul Piatra Neamt
Vointa Sibiu - Concordia Chiajna
CS Mioveni - Petrolul Ploiesti
Dinamo Bucuresti - FC Brasov
Astra Ploiesti - FC Vaslui
Steaua Bucuresti - Rapid Bucuresti
Pandurii Targu Jiu - Universitatea Cluj
Gaz Metan Medias - Sportul Studentesc
FCM Targu Mures - Otelul Galati

Etapa a XII-a

Rapid Bucuresti - Astra Ploiesti
Concordia Chiajna - CS Mioveni
Petrolul Ploiesti - Steaua Bucuresti
Ceahlaul Piatra Neamt - Vointa Sibiu
FC Brasov - CFR Cluj
Universitatea Cluj - Dinamo Bucuresti
FC Vaslui - FCM Targu Mures
Sportul Studentesc - Pandurii Targu Jiu
Otelul Galati - Gaz Metan Medias

Etapa a XIII-a

CFR Cluj - Dinamo Bucuresti
Vointa Sibiu - FC Brasov
CS Mioveni - Ceahlaul Piatra Neamt
Astra Ploiesti - Petrolul Ploiesti
Steaua Bucuresti - Concordia Chiajna
Sportul Studentesc - Universitatea Cluj
Pandurii Targu Jiu - Otelul Galati
Gaz Metan Medias - FC Vaslui
FCM Targu Mures - Rapid Bucuresti

Etapa a XIV-a

CFR Cluj - Universitatea Cluj
Rapid Bucuresti - Gaz Metan Medias
Concordia Chiajna - Astra Ploiesti
Petrolul Ploiesti - FCM Targu Mures
Ceahlaul Piatra Neamt - Steaua Bucuresti
FC Brasov - CS Mioveni
Dinamo Bucuresti - Vointa Sibiu
FC Vaslui - Pandurii Targu Jiu
Otelul Galati - Sportul Studentesc

Etapa a XV-a

Vointa Sibiu - CFR Cluj
CS Mioveni - Dinamo Bucuresti
Astra Ploiesti - Ceahlaul Piatra Neamt
Steaua Bucuresti - FC Brasov
Universitatea Cluj - Otelul Galati
Sportul Studentesc - FC Vaslui
Pandurii Targu Jiu - Rapid Bucuresti
Gaz Metan Medias - Petrolul Ploiesti
FCM Targu Mures - Concordia Chiajna

Etapa a XVI-a

CFR Cluj - CS Mioveni
Vointa Sibiu - Universitatea Cluj
Rapid Bucuresti - Sportul Studentesc
Concordia Chiajna - Gaz Metan Medias
Petrolul Ploiesti - Pandurii Targu Jiu
Ceahlaul Piatra Neamt - FCM Targu Mures
FC Brasov - Astra Ploiesti
Dinamo Bucuresti - Steaua Bucuresti
FC Vaslui - Otelul Galati

Etapa a XVII-a

CS Mioveni - Vointa Sibiu
Astra Ploiesti - Dinamo Bucuresti
Steaua Bucuresti - CFR Cluj
Universitatea Cluj - FC Vaslui
Sportul Studentesc - Petrolul Ploiesti
Otelul Galati - Rapid Bucuresti
Pandurii Targu Jiu - Concordia Chiajna
Gaz Metan Medias - Ceahlaul Piatra Neamt
FCM Targu Mures - FC Brasov.


Programarea etapelor:

ETAPA 1 - VINERI, 22.07.2011
ETAPA A 2-A - SAMBATA, 30.07.2011
ETAPA A 3-A - SAMBATA, 13.08.2011
ETAPA A 4-A - SAMBATA, 20.08.2011
ETAPA A 5-A - SAMBATA, 27.08.2011
ETAPA A 6-A - SAMBATA, 10.09.2011
ETAPA A 7-A - SAMBATA, 17.09.2011
ETAPA A 8-A - SAMBATA, 24.09.2011
ETAPA A 9-A - SAMBATA, 01.10.2011
ETAPA A 10-A - SAMBATA, 15.10.2011
ETAPA A 11-A - SAMBATA, 22.10.2011
ETAPA A 12-A - SAMBATA, 29.10.2011
ETAPA A 13-A - SAMBATA, 05.11.2011
ETAPA A 14-A - SAMBATA, 19.11.2011
ETAPA A 15-A - SAMBATA, 26.11.2011
ETAPA A 16-A - SAMBATA, 03.12.2011
ETAPA A 17-A - SAMBATA, 10.12.2011
ETAPA A 18-A - SAMBATA, 17.12.2011

Comentarii Facebook