U Mobitelco a invins clar pe Gaz Metan Medias, una din contracandidatele la titlu

Intr-un meci amical desfasurat ieri la Cluj , U Mobitelco a castigat cu 91-76 partida cu echipa din Medias, care in precedenta editie de campionat a ocupat locul al doilea la finalul sezonului regulat.

Scorul pe sferturi a fost in favoarea clujenilor cu exceptia sfertului al doilea (29-16, 17-22, 23-19, 22-19).

Cei mai buni marcatori la "U" Mobitelco au fost Dykes 22, Krstanovic 20, Silvasan 19, Pesic 10, Cuic 6, Pop 5, Fometescu 3, Chetreanu,  Santa si Thomson cate 2 puncte.

De la oaspeti au inscris mai ales Dumitrescu 16 ( din care 4 de 3 puncte ) si Mitchell - 14 puncte.

Este al treilea meci amical sustinut de echipa condusa de Marcel Tenter, in primele doua meciuri, disputate la Oradea, clujenii inregistrand o victorie si o infrangere.

Al doilea meci amical cu Gaz Metan se va desfasura azi incepand cu ora 19 la Sala Sporturilor Horia Demian.