U Jolidon a învins HCM Rm. Vâlcea pe teren propriu

Clujencele de la U Jolidon au reușit să învingă formația HCM Rm. Vâlcea, marți seara, pe teren propriu, cu scorul de 37-22, în cea de-a VIII-a etapă a Ligii Naționale.

Începutul partidei a fost mai ezitant pentru clujence, reușind să se distanțele cu 5 puncte până la sfârșitul primei reprize.

Repriza secunda a fost in totalitate dominata de U Jolidon, astfel pana la sfarsitul partidei diferenta a crescut la 15 goluri, scor final 37-22.

De la gazde s-au remarcat Chintoan cu 8 goluri si Florea cu 6 goluri, in timp ce se la oaspete au iesit in evidenta Luca cu 7 reusite, precum si portarul Stancuta Guiu, care la cei 38 de ani ai sai a demonstrat o forma de invidiat.

U Jolidon va juca sâmbătă, 9 noiembrie, de la orele 15.00, prima partidă din turul 3 al Cupei EHF, împotriva echipei Paok Salonic, din Grecia.