U Cluj - Universitatea Craiova 3-0! "Studentii" sunt de neoprit Vezi golurile - VIDEO

U Cluj a reusit sa ii invinga la scor Universitatea Craiova prin dubla lui Sebastian Cojocnean si golul din finalul meciului reusit de Vlad Morar.

Meciul a inceput echilibrat, dar, in minutul 22, Claudiu Niculescu a ratat un penalty obtinut de Machado. Cateva minute mai tarziu, Subotici a zguduit bara clujenilor cu un sut naprasnic.

Golurile au curs pentru "studenti" in minutele 39 si 45 prin Sebastian Cojocnean, jucatorul care a egalat si in meciul cu CFR Cluj. Primul gol a venit dupa ce Dananaie a respins cu capul si Cojocnean a sutat puternic. Al doilea gol a fost o bijuterie marca "Printul" Cristea, care a pasat peste toata apararea oltenilor, iar Cojocnean a trimis mingea in plasa.

A doua repriza a fost echilibrata cu faze de ambele parti. Clujenii au reusit sa inscrie al treilea gol prin Vlad Morar, care a intrat in teren in locul lui Adrian Cristea si a marcat dupa ce a primit o pasa cu calcaiul de la Machado.