U Cluj - Rapid 2-0 Claudiu Niculescu a inscris un eurogol VEZI VIDEO

U Cluj si Rapid, considerata echipa momentului in campionat, se intalnesc de la ora 20.20 intr-un meci de foc la Medias.

Razvan Lucescu il poate folosi pe Dani Coman, care s-a accidentat usor la antrenamentul de joi. De asemenea, tehnicianul rapidist ii va folosi pe Sabrin Sburlea, in locul lui Cassio, pe postul de atacant.

FINAL DE MECI

Minutul 90- Partida a fost prelungita cu 4 minute

Minutul 84- Cojocnean a fost inlocuit cu Ungurusan

Minutul 78- Dan Alexa este avertizat pentru un fault dur la Adrian Cristea

Minutul 73- Iese Alexandru Pacurat si intra Laurentiu Marinescu

Minutul 73- Intra Pancu si iese Surdu

Minutul 73- Adrian Cristea a patruns in careu, a driblat un adversar, dar Coman a retinut mingea

Minutul 68- Surdu patrunde in careu, dar Popa respinge spectaculos

Minutul 66- Claudiu Niculescu este schimbat si intra Tony

Minutul 65- U Cluj este in atac si Adrian Cristea a cazut in careu, solicitand un penalty. Centralul i-a aratat cartonasul galben pentru simulare

Minutul 63- Nasser Menassel a primit o pasa, dar nu a puttat sa inscrie

Minutul 61- Atac fulgerator al Rapidului, dar mingea a iesit in out

Minutul 60- Centrare in careul U Cluj, dar Herea a reluat pe langa poarta

Minutul 51- Deac a executat puternic o lovitura libera de la 30 de  metri, dar balonul a trecut peste poarta lui Popa

Minutul 49- Meciul a fost reluat

Minutul 47- Meciul a fost intrerupt din cauza unor fumigene care au fost aruncate in teren

Minutul 46- A inceput repriza secunda

Minutul 45+2- Pauza

Minutul 40- GOOOLLLL  U CLUJ! Claudiu Niculescu a primit un balon,s-a intors si a sutat la vinclu

Minutul 29- GOOOLLLL U CLUJ! Claudiu Niculescu a centrat dintr-o lovitura de colt si Rui Duarte a deviat in poarta

Minutul 16- Surdu ii paseaza frumos lui Alexa, dar sutul este aparat de Popa

Minutul 14- Cojocnean este eroul unei faze electrizante. A scapat singur pe poarta, dar nu a  reusit sa il invinga pe Coman

Minutul 9- Rui Duarte trimite mingea pana la Surdu in marginea careului, dar Pele si Mendy blocheaza actiunea

Minutul 6- Cristea suteaza de la 25 de metri, dar Coman retine
Minutul 5- Herea il dribleaza pe Szukala si mingea ajunge la Sburlea, dar Pele opreste faza
Minutul 4- Rui Duarte centraza in marginea careului mic, iar Herea trimite pe langa poarta

Minutul 1- A inceput partida

Vezi echipele:

U Cluj: Popa - Achim, Szukala, Pele, Mendy - Pacurar, Nasser, Bostina - Cojocnean, Niculescu, Cristea
Rezerve: Matache, Abrudan, Balde, Bazzi, Tony, Ungurusan, Marinescu

Rapid: Coman - Rui Duarte, Marcos Antonio, Burca, Bozovic - Apostol, Alexa, Herea - Deac, Sburlea, Surdu
Rezerve: Straton, Grigore, Pancu, Roman, Oros, Grigorie, Texeira

In prima etapa Universitatea Cluj a reusit sa castige meciul jucat cu CS Mioveni,cu scorul 1-0.