U Cluj - Oţelul 1-1. REZUMAT VIDEO / Studenții au luptat cu gândul la banii nemților. Reprezentantul lor a fost în tribune

Meciul U Cluj - Oţelul Galaţi s-a terminat la egalitate, scor 1-1, studenții obținând un punct mare. Clujenii au reușit astfel să întrerupă seria înfângerilor.

Clujenii au deschis scorul chiar din primul minut, după ce Paulinho a pasat perfect iar Cleiton a înscris. U Cluj a mai avut ocazii, dar Oțelul a egalat în finalul primei părți prin Paraschiv.

În repriza secundă, echipele au fost la egalitate, Cleiton a fost cel care a avut o ocazie mare, dar Brăneț s-a opus.

Meciul a fost unul important, iar egalul a cântărit cât o victorie, pentru că în tribună a fost prezent reprezentantul investitorilor germani interesați de preluarea echipei, Marian Costea.