U Cluj - Dinamo 2-1! "Studentii" le-au au pus botnite cainilor VIDEO - VEZI golurile

U Cluj a facut un meci inteligent impotriva "cainilor rosii" si au reusit sa castige, dupa ce ultimele minute au jucat in 10 oameni. Claudiu Niculescu si-a divedit clasa si a facut diferenta.

Meciul a inceput echilibrat, dar clujenii au reusit sa rupa ritmul in minutul 17, cand Claudiu Niculescu a inscris cu capul dupa o centrare venita de la Delgado.

Dinamo nu a reusit sa isi faca jocul in prima repriza, dar, in debutul partii a doua, elevii lui Ioan Andone au egalat prin Ionel Danciulescu. Golul a fost rezultatul unei erori a defensivei clujene.

Niculescu si compania s-au revansat in minutul 73, cand Nasser a inscris dupa o balbaiala a apararii dinamoviste.

Gol Claudiu Niculescu! U Cluj - Dinamo 1-0! VIDEO

Gol Ionel Danciulescu! U Cluj - Dinamo 1-1! VIDEO

Gol Nassel Menassel! U Cluj - Dinamo 2-1 - VIDEO