U Cluj a pierdut meciul cu Metaloglobus, în prelungiri; Echipa e varză! Demisia!

Universitatea Cluj a fost învinsă sâmbătă, 7 martie, de Metaloglobus București, scor 1-2 (1-1) și a căzut mai mult în clasament. Fanii au cer demisia trioului Adrian Falub, Daniel Stanciu și Radu Constantea, omul lui Emil Boc în angrenajul echipei.

Metaloglobus a deschis scorul în minutul 28 prin Daniel Lung, care l-a învins pe Gorcea cu un șut plasat după o bâlbâială în defensiva gazdelor, scrie Sportulclujean.ro.

Egalitatea a venit în minutul 33. Mijlocașul Bogdan Barbu l-a servit pe Sebastian Mailat și a înscris.

Metaloglobus București a înscris golul victoriei în prelungirile partidei prin Ovidiu Herea.

Pe finalul meciului, întreg stadionul i-a strigat ”Demisia” antrenorului Adrian Falub și au scandat „Plecați cu toții, lăsați-ne, ”U” Cluj nu e o afacere”, ”Rușine, Rușine să vă fie” și ”Voi nu meritați la U Cluj să jucați”