U Cluj a pierdut la Șelimbăr, scor 4-2. Echipa lui Lincar a pătat parcursul perfect din ultimele etape

U Cluj a fost învinsă categoric de ACS Viitorul Șelimbăr, scor 4-2, pătând parcursul bun de până acum, în ultimele etape având 5 victorii la rând.

Clujenii au primit primul gol în minutul 7, din lovitura liberă executată de DanielTătar. Egalarea a venit în minutul 42, prin Alexandru Boiciuc, iar șansele la victorie erau restabilite.

În a doua repriză, clujenii au ajuns în avantaj în minutul 53, printr-un penalty executat de Florin Haită. Au urmat apoi momente greu de explicat.

Messie Biatoumoussoka a egalat, iar Alexandru Gîț a fost eliminat, iar U Cluj a evoluat cu un om în minus.

Au urmat golurile lui Alexandru Ciocâlteu și Ion Cărăruș, iar meciul s-a terminat cu un greu de acceptat 4-2.