”U” Cluj a pierdut în fața Stelei în finala Cupei României cu 3-0. Au fost învinși de fostul lor jucător REZUMAT VIDEO

Universitatea Cluj a fost învinsă, duminică seara, cu scorul de 3-0 în finala Cupei României de către Steaua.

Scorul a fost deschis încă din minutul 9 de către ”eroul” roș-albaștrilor din această seară, Adrian Popa. Clujenii au ieșit pe contraatac, profitând de o greșeală a adversarilor, însă șutul lui Vlad Morar a fost blocat.

Al doilea gol al partidei a venit în minutul 48, prin execuția lui Raul Rusescu, care a primit pasa de gol din partea lui Adrian Popa.

Popa a fost și cel care a dat ultimul gol al partidei, cinci minute mai târziu, în minutul 53.

Clujenii au mai avut câteva ocazii până la finalul meciului, însă acestea nu s-au materializat.