U Cluj a pierdut cu FC Argeș, scor 2-1. Ne sperie Liga 1? Goga a adus golul de onoare

U Cluj a pierdut meciul cu FC Argeș, scor 2-1, iar vedete din lotul clujenilor nu și-au făcut treaba. Pare că echipa se teme de promovarea în Liga 1 și nu joacă nimic în nicio deplasare.

Despre U Cluj se spune că este echipa favorită la promovare, dar clujenii nu prea aratp acest lucru pe teren. Apărarea ”studenților” a fost marele minus al partidei.

Primul gol a venit în minutul 8, după o gafă a clujenilor, după ce Vasile Buhăescu a înscris cu capul. După 13 minute, clujenii au recidivat, tot după o livitură liberă, când Panait a trimis în poartă, din offside neobservat de tușier.

Scorul se putea duce la 3-0, dar portarul Dur-Bozoancă a salvat din duelul cu Buhăescu. Au mai urmat două ocazii ale celor din Argeș, în minutele 65, 66.

Rușinea clujenilor a fost salvată de Dorin Goga, care a înscis în minutul 90+3, după o lovitură de colț.

Clujenii nu au reușit în acest an să cîștige vreun punct în deplasare.