U Cluj a pierdut al patrulea meci amical din Antalya: Universitatea-Wiener Neustadt 1-2

Universitatea Cluj a pierdut, scor 1-2, al patrulea amical disputat in cantonamentul din Antalya cu formatia austriaca Wiener Neustadt.

Lovitura de start a meciului a fost data de fostul mare jucator al Universitatii, Remus Campeanu. La partida au asistat presedintele Ligii Profesioniste de Fotbal, Dumitru Dragomir, si selectionerul echipei nationale, Razvan Lucescu.

Antrenorul Ionut Badea a inceput partida cu Bosneag, Buhus, Munteanu, Cucui, Rodriguez, Delgado, Balde, Pacurar, Voican, Machado si Morar.

Simkovic a deschis scorul pentru austrieci in minutul 33. La pauza, scorul a fost 0-1. In minutul 57, Buhus faulteaza in careu, iar arbitrul dicteaza penalty pentru austrieci. Aigner inscrie pentru 0-2. In minutul 63 al partidei, Badea ii introduce pe teren pe Izvoranu, Mendy, Busca, Lemnaru, V. Gheorghe, Tony si Tene. Clujenii reusesc in minutul 86 sa reduca diferenta, prin golul lui Voican.

Universitatea Cluj a mai disputat inca trei partide in cantonamentul din Antalya, dar nu a castigat niciun meci:
Universitatea Cluj - Anzhi Makhachkala 0-1
Universitatea Cluj - Torpedo Kutaisi 2-2
Universitatea Cluj - Sibir Novosibirsk 1-1

Vezi aici ce semnificatii a avut pentru clujeni meciul cu Wiener!