Duminica 28 Aprilie

U Cluj a făcut remontada în meciul cu Rapid. Clujenii au câștigat cu 3-2, după un meci mare

U Cluj a învins Rapidul, în vulcanul din Giulești, după ce a reușit să revină de la scorul de 2-0.

Rapidul a deschis scorul prin Papeu, în minutul 14, iar după zece minute a înscris și Alexandru Ioniță. Elevii lui Sabău au demonstrat că formează un grup sudat și a revenit în meci.

Daniel Popa a marcat în minutul 40 și a turnat beton în bocancii celor de la Rapid. Alexandru Chipciu a marcat în minutul 55, iar Ianis Stoica a adus victoria, după o fază frumoasă.

Rapidul nu s-a mai regăsit și scorul s-a terminat 3-2. Clujenii se apropie de Play-off, un vis în care echipa condusă de Ioan Ovidiu Sabău crede mult.