U Cluj 2 a castigat meciul cu FCM Targu-Mures 2

Echipa a doua a Universitatii Cluj a castigat vineri, 28 octombrie, meciul cu FCM Targu-Mures 2, cu scorul 3-1.

Clujenii au deschis scorul in minutul 7, prin Moldovan, care a fost la locul potrivit dupa o executie de generic a lui Muresan in bara transversala. Moldovan a impins balonul in plasa si a inscris. FCM Targu Mures 2 a egalat doua minute mai tarziu, in urma unui contraatac si a neatentiei fundasilor Universitatii Cluj.

Radu Danciu a inscris al doilea gol pentru U Cluj, dupa un sir lung de pase, ducand scorul la 2-1.

In a doua repriza, in locul lui Voican si Ionascu au intrat Muresan si Dumitrescu, si, in minutul 52, Radu Danciu a inscris al treilea gol al U Cluj.

Partida s-a jucat pe terenul sintetic din cadrul bazei sportive "Dan Anca", iar echipa de start a U Cluj a fost: Bosneag - Takacs, Szilagyi, Cucui, M. Muresan - Balde, Tulio, Dumitrescu - Morar, Moldovan.

In etapa urmatoare, de vineri, 4 noiembrie, U Cluj 2 va juca in deplasare cu FC Zalau, echipa care nu a mai fost invinsa de in ultimele etape.